.

محصولات جدید

By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای اختصاصی
By: کودهای ترکیبی
By: کودهای اختصاصی
By: کودهای اختصاصی
By: کودهای اختصاصی
By: کودهای اختصاصی
By: کودهای تک عنصره
By: کودهای تک عنصره

اهمیت و معرفی :

کود مایع سوپر میکرو کامل ۱۱ عنصره محصولی جامع می باشد که دارای تمامی عناصر ماکرو و میکرو مورد نیاز در گیاهان است. این کود با داشتن مقادیر متناسب از عناصر باعث ایجاد تعادل غذایی شده و تقویت کننده رشد گیاه است. همچنین مصرف این محصول موجب پیشگیری و درمان کمبود عناصر می گردد.


مزایای مصرف کود سوپر میکرو کامل ۱۱ عنصره مایع:

پیشگیری کننده و درمان کننده کمبود های عناصر غذایی

عامل افزایش کمیت و کیفیت در محصولات کشاورزی

دارای همه عناصر متعادل غذایی براساس نیاز گیاه

جذب حداکثری و سریع تر عناصر توسط گیاه

دارای ۱۱ عنصر ضروری و مورد نیاز گیاه

قابل استفاده در تمامی گیاهان

اثربخشی و کارایی بسیار بالا


تجزیه ضمانت شده : (w/v)

نیتروژن کل ۳٪ - فسفر قابل استفاده ۱٪ - پتاسیم محلول ۱٪ - منیزیم محلول ۲٪ - کلسیم محلول ۰/۲٪ - آهن محلول ۱/۵٪ - روی محلول ۴٪ - مس محلول ۰/۳٪ - منگنز محلول ۱٪ - مولیبدن محلول ۰/۰۸٪ - بر محلول ۰/۰۶٪

اهمیت و معرفی محصول کود سوپر میکرو کامل ۱۳ عنصره:

این محصول دارای همه عناصر مورد نیاز گیاه با فرمولاسیونی ویژه و ترکیبی از ۱۳ عنصر غذایی  با جذب حداکثری است. این کود در تمامي شرايط آب و هوايي و خاكی كشور قابل‌مصرف بوده که در سریعترین ‌زمان تأثير خود را نشان می دهد و افزايش عملكرد قابل‌توجهی در محصولات باغي، زراعي و گلخانه‌ای را به همراه دارد. این کود باعث ایجاد تعادل مطلوبی از عناصر مورد نیاز گیاه شده و پیشگیری کننده و درمان کننده کمبودهای عناصر غذایی بوده و به‌صورت يك كود بی‌نظیر تمامي احتياجات گياه را تأمين می‌نماید.


مزایای مصرف کود سوپر میکرو کامل ۱۳ عنصره:

پیشگیری کننده و درمان کننده کمبود های عناصر غذایی

عامل افزایش کمیت و کیفیت در محصولات کشاورزی

دارای همه عناصر متعادل غذایی براساس نیاز گیاه

جذب حداکثری و سریع تر عناصر توسط گیاه

دارای ۱۳ عنصر ضروری و مورد نیاز گیاه

قابل استفاده در تمامی گیاهان

تامین کننده مواد آلی مورد نیاز

اثربخشی و کارایی بسیار بالا


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۴٪ - فسفر قابل استفاده ۱٪ - پتاسیم محلول ۴٪ - منیزیم محلول ۰/۵٪ - گوگرد کل ۳/۵٪ - کلسیم محلول ۰/۷٪ - آهن محلول ۳٪ - روی محلول ۲/۸٪ - مس محلول ۰/۵٪ - منگنز محلول ۱٪ - مولیبدن محلول ۰/۱٪ - بر محلول ۰/۶٪ - کربن آلی ۱۰٪ - مواد آلی ۱۵٪

اهمیت و معرفی کود کلات آهن ۱۰ ٪ غنی شده:

عموما در زمان فقر عناصر، بسیاری از زرد شدن برگها یا کلروزها به ‌اشتباه کمبود آهن تشخیص داده می‌شوند زیرا شباهت‌های بسیاری با علائم کمبود عناصری از جمله نیتروژن، منیزیم و منگنز دارد. از طرفی برای جذب کامل و موثر عنصر آهن، توجه به اثرات متقابل عناصر بر جذب همدیگر ضروری است. کود کلات آهن ۱۰٪ غنی شده پودری محصولی منحصر بفرد جهت درمان کمبود آهن می باشد که با ۸ عنصر غنی شده تا زردی های مشابه کمبود آهن که ناشی از تاثیر همزمان کمبود عناصر ازت ، منیزیم و منگنز می باشد را برطرف نماید.


مزایای مصرف:

رفع رنگ پریدگی های مشابه کمبود آهن که ناشی از تاثیر همزمان کمبود عناصر ازت ،منیزیم و منگنز می باشد.

درمان کمبود عنصر آهن و ایجاد تعادل در تغذیه گیاهی به دلیل غنی شدن با ۸ عنصر

غنی شده برای رفع کمبودهای تشدید کننده عنصر آهن

تامین کننده مواد آلی مورد نیاز


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۲٪ - پتاسیم محلول ۲٪ - منیزیم محلول ۰/۵٪ - کلسیم محلول ۰/۷٪ - آهن کلاته ۱۰٪ - روی محلول ۱٪ - مس محلول ۰/۳٪ - منگنز محلول ۱٪ - کربن آلی ۱۰٪ - مواد آلی ۱۵٪

اهمیت و معرفی محصول:

عنصر آهن یکی از مواد غذائی کم‌ مصرف (میکرو المنت) مهم می باشد که وجود آن به‌اندازه کافی برای رشد گیاهان لازم است و در تشکیل سبزینه نقش ‌بسزایی دارد. آهن می تواند در اسیدیته بالا در خاک موجود اما غیر قابل جذب برای گیاهان باشد. آهن به عنوان كاتاليستی  براي سنتز كلروفيل است و عنصری مهم جهت سنتز پروتئين، بخصوص پروتئین‌های همراه كلروفيل و گزانتوفیل تلقی میگردد. کود کلات آهن ۱۰ ٪ با خلوص بالا تولید شده که قابلیت استفاده به صورت محلول پاشی و کودآبیاری را دارد و باعث درمان کمبود آهن در سریعترین زمان میگردد. این کود همچنین دارای مواد آلی و کربن آلی بوده که باعث جذب بهتر عنصر آهن می گردد.


مزایای مصرف:

درمان کمبود آهن در سریعترین زمان

جذب بالا در خاکهای قلیایی و آهکی

اسیدیته (pH) پایین و افزایش جذب

جذب کامل عنصر آهن

حاوی مواد آلی


تجزیه ضمانت شده:

آهن کلاته ۱۰٪ - آهن محلول ۱۲٪ - کربن آلی ۱۰٪ - مواد آلی ۱۵٪

اهمیت و معرفی محصول:

منگنز جزو عناصر ریزمغذی است که برای فتوسنتز ، متابوليسم ازت و تشكيل ساير تركيباتي كه براي متابوليسم گياه لازم اند بكار ميرود ، منگنز در واكنش هاي انتقال الكتـــرون در گياه دخالت دارد و در توليد كلروفيل موثر است از اينرو نقش منگنز در گياه مشاركت در سيستمهاي تركيبي است. تحرک این عنصر در گیاه کم بوده و در مناطق خشک و در خاکهای با مواد آلی زیاد، کمبود آن مشاهده میشود. در واقع مقدار منگنز مورد نياز گياه، مقدار حدواسطي است که بين کمبود منگنز و بیشبود آن(سمیت) براي گياه در نظر گرفته ميشود. این کود با میزان مصرف کم میتواند کمبود منگنز را سریعا درمان نموده و باعث افزایش بهره وری محصولاتی نظیر پسته، غلات، سیب زمینی و ... شود. همچنین میتواند نقش بسزایی در افزایش مقاومت نسبت به بیماری پاخوره گندم ایجاد نماید.

مزایای مصرف:

درمان سریع کمبود عنصر منگنز
ایجاد مقاومت به بیماری پاخوره گندم
افزایش عملکرد در محصول گندم
افزایش عملکرد در باغات پسته

تجزیه ضمانت شده:

منگنز کمپلکس شده  ۱۸٪

اهمیت و معرفی محصول کود پتاسیم قابل جذب :

پتاسیم به عنوان عنصر پایه و فعال کننده آنزیم های متعددی در گیاهان نقش دارد و عامل افزایش وزن خشک دانه و میوه می باشد، پتاسیم با تغلیظ شیره ی گیاهی در گیاه باعث ایجاد مقـــاومت نسبت به تنش های محیطـــی ( سرما، گرما، خشکی، ...) و استرس های گیاهی می شود. اما عموما مصرف زیاد کودهای پتاسه، موجب بی تحرک باقی ماندن و عدم جذب پتاسیم در خاک و گیاه میشود. اما کود پتاسیم قابل جذب شرکت فن آور سپهر پارمیس به صورت سریع الجذب و حاوی یون قابل جذب تولید شده که  باعث عدم تثبیت و غیر محلول شدن آن در خاک شده و جذب حداکثری دارد.


مزایای مصرف:

باعث تغلیظ شیره ی گیاهی و ضد تنش های گیاهی ( سرما، گرما، خشکی، ...)

ایجاد مقـــاومت نسبت به تنش های محیطـــی

فعال کننده آنزیم های گیاهی

جذب حداکثری توسط گیاه

دارای یون آزاد پتاسیم


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۴٪ - پتاسیم محلول در آب ۳۵٪ - آهن محلول ۲٪

اهمیت و معرفی محصول:

عنصر روی جزو ریزمغذی های مهمی است که عامل ساخت آنزیم‌ها در گیاه بوده و براي متابوليسم كربوهيدرات و سنتز  پروتئين ضروري است. این عنصر نقش مهمی در عمل گرده‌افشانی و لقاح، توليد دانه و بلوغ ایفا میکند. همچنین برای سوخت ‌و ساز اکسین و هورمون‌های رشد گیاه ضروری می باشد.فقر شدید عنصر روی علاوه بر خاک های ایران گسترش جهانی داشته و مصرف بی رویه کودهای فسفاته و خاک های آهکی از عوامل مهمی هستند که باعث کمبود عنصر روی میگردند. این محصول با فرمولاسیون ویژه و خلوص بالای عنصر روی موجب رفع کمبود این عنصر در خاک و گیاه می شود. این کود درمان کننده فقر عنصر روی می باشد و باعث بهبود پنجه زنی در گیاهان زراعی و افزایش کمی محصولات باغی و زراعی می گردد.


مزایای مصرف:

مناسب محلوپاشی زمان تورم جوانه و پس از برداشت

افزایش میزان هورمون های رشد گیاه مانند اکسین

بهبود گل دهی مؤثر در عمل گرده افشانی و لقـاح

درمان فقر شدید عنصر روی در گیاه

بهبود پنجه زنی در گیاهان زراعی


تجزیه ضمانت شده :

نیتروژن کل ۵٪ - روی محلول ۲۰ ٪ - روی کلاته ۱۵٪

اهمیت و معرفی کود کلات منیزیم:

منیزیم به عنوان عنصر پر اهمیت ثانویه در ماکرو المنتها، نقش مهمی را در گیاه ایفا میکند. منیزیم با دخالت در آسيميلاسيون سنتز و انتقال نشاسته و پروتئين، يكـي از كليدي ترين عناصر در پر شدن دانه و در نتيجه افزايش وزن هزار دانه مي باشد و موثر در تشکیل هسته در میوه های هسته داراست، همچنین عامل افزایش روغن در دانه های روغنی نظیر کلزا می باشد. منیزیم در متابولیسم نیتروژن و فسفر نیز موثر بوده و در جذب بهتر آب توسط گیاه کمک مینماید. عموما در مناطق با بارندگی بالا (به علت آبشویی)، کمبود منیزیم شایع است. این کود با میزان مصرف کم در واحد سطح؛ علاوه بر تأمین و برطرف نمودن کمبود منیزیم مورد نیاز گیاهان، موجب افزایش طـول عمـر قسمتهاي سبز گياه ، ساخته شدن مواد آلی به علت بهبود انجام فتوسنتز و  افزایش رنگدهی در محصولات می شود.


مزایای مصرف:

درمان کمبود منیزیم بالاخص در مناطق با بارندگی زیاد

ضروی در فتوسنتز و موثر در متابولیسم ازت و فسفر

موثر در تشکیل هسته در میوه های هسته دار

افزایش درصد روغن در دانه های روغنی

بهبود رنگ دهی در محصولات


تجزیه ضمانت شده:

منیزیم کلاته ۷٪

اهمیت و معرفی کود فسفر قابل جذب :

فسفر یکی از عناصر ضروری براي جوانه زدن بذر، فتوسنتز، شکل گیری پروتئين، رشد و متابوليسم است. اغلب خاكهاي ايران عمدتاً آهكي است لذا  كمبود فسفر شايعی دارد، اما استمرار در مصرف کودهای فسفاته با مقادیر بی رویه باعث انباشت کادمیوم و تجمع آن در محصولات کشاورزي شده که موجب سمیت و بروز بیماريهاي حاد و مزمن در انسان میشود. مصرف بیش از حد فسفر باعث کاهش جذب عناصر دیگری مانند آهن و روی نیز می گردد و باتوجه به حرکت آهسته عنصر فسفر و تثبیت آن در خاک، لزوم استفاده از کودهای فسفر با قابلیت جذب بیشتر اهمیت دارد. این محصول حاوی یونهای آزاد فسفر بوده که با مصرف پائین، باعث جذب حداکثری، تأمین فسفر مورد نیاز گیاه، افزایش ریشه زایی و عدم تثبیت فسفر در خاک میگردد.


مزایای مصرف:

جذب حداکثری و عدم تثبیت در خاک

قابل جذب بلافاصله بعد از جوانه زنی

حاوی یون آزاد فسفر با خلوص بالا

افزایش ریشه زایی


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۴٪ - فسفر قابل جذب ۲۵٪ - ماده آلی ۱۰٪

اهمیت و معرفی محصول:

مس يكي از مهم‌ترین عناصر ریزمغذی است که هيچ كاتيوني نمیتواند جايگزين آن شود. عنصر مس باعث فعال كردن آنزیمهای سيتوكروم اكسيداز، اسكوربيك اسيد اكسيداز، پلي فنل اكسيداز و ... میشود و در نفوذپذیری ديواره سلولي و فرآيند احياء نيترات به آمونيم نیز موثر است، همچنین این عنصر عامل بسیار مهمی در جهت افزایش مقاومت گیاهان نسبت به آفات و بیماری‌های قارچی محسوب می شود. میزان بالای نیتروژن خاک، استفاده بی رویه از کودهای حیوانی، خاکهای شنی- قلیایی و خاک های رسی غنی از مواد آلی عوامل موثری در کمبود عنصر مس به شمار می روند. این کود با قابلیت جذب بالا علاوه بر درمان کمبود عنصر مس، باعث افزایش مقاومت به بیماریهای باکتریایی نظیر آتشک سیب و گلابی، شانکر باکتریایی، لکه غربالی، بوته میری و کاهش بروز خشکیدگی سرشاخه ها می شود.


مزایای مصرف:

موثر در افزایش مقاومت نسبت به بیماری های باکتریایی نظیر آتشک سیب و گلابی،شانکر باکتریهایی درختان میوه هسته دار

افزایش مقاومت نسبت به بروز بیماری های قارچی مانند لکه غربالی، بوته میـری

کاهش بروز بیماری خشکیدگی سر شاخه ها(در مرکبات و پسته و...)

افزایش نفوذپذیری دیواره سلولی و فــــرآیند احیاء نیترات به آمونیــــوم

درمان کمبود عنصر مس و پیشگیری کننده آن


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۵٪ - مس محلول ۱۵٪ - مس کلاته ۱۰٪

اهمیت و معرفی محصول:

این کود دارای کمپلکس و ترکیبی از عناصر ماکرو و میکرو می باشد و به صورت یک کود تقویتی عمومی موجب بهبود رشد و رفع کمبود عناصری است که بیشترین تاثیر را در عملکرد محصول گندم دارند. فرمولاسیون این کود بر اساس نیاز غذایی گندم متناسب سازی و متعادل شده است. کود مخصوص گندم را میتوان به عنوان مکمل جذب به تنهایی یا با سایر کودها به صورت محلول پاشی یا کودآبیاری استفاده نمود. این محصول قابل مصرف در محصولات گندم و جو می باشد.


مزایای مصرف :

افزایش تعداد پنجه زنی
افزایش طول سنبله و وزن هزار دانه
افزایش ضخامت ساقه گندم


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۲٪ - فسفر قابل استفاده ۰/۵٪ - پتاسیم محلول در آب ۱٪ - منیزیم محلول ۰/۳٪ - کلسیم محلول ۰/۲٪ - آهن محلول ۲٪ - روی محلول ۱٪ - مس محلول ۰/۱٪ - منگنز محلول ۰/۱٪

اهمیت و معرفی محصول:

این محصول شامل یون‌های قابل‌جذب عناصر کلسیم و بـُـر بوده که با خلوص بالا موجب برطرف شدن  کمبود هر دو عنصر می‌گردد. از آنجائی که عنصر بـُـر نقش کلیدی در انتقال کلسیم در گیاه دارد؛ استفاده از این کود موجب جذب سریع‌تر و کامل‌تر عنصر کلسیم شده و مصرف این ترکیب حدود یکماه قبل از برداشت محصول باعث بهبود خاصیت و دوام انبارداری (ماندگاری) همچنین جلوگیری از ترکیدگی پوسته  و جلوگیری از ریزش میوه می‌گردد. این محصول شامل یون‌های قابل‌جذب کلسیم و بـُـر می‌باشد که با خلوص بالا موجب برطرف شدن کمبود هر دو عنصر می‌گردد. از آنجائی که عنصر بـُـر نقش کلیدی در انتقال کلسیم در گیاه دارد موجب جذب سریع‌تر و کامل‌تر کلسیم می شود. استفاده از این ترکیب قبل از برداشت محصول باعث بهبود خاصیت و دوام انبارداری می‌گردد.


مزایای مصرف:

جذب کامل تر کلسیم

افزایش ماندگاری محصولات

جلوگیری از ترکیدگی در پوسته

جلوگیری از ریزش میوه


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۷٪ - کلسیم محلول ۶٪ - بر محلول ۰/۵ ٪

اهمیت و معرفی محصول:


تحقیقات نشان داده است که استفاده از این ترکیب نقش مهمی در بهبود فعالیت های آنزیمی و فرایندهای متابولیسمی گیاه دارد. با توجه به کمبود این عناصر در خاک های قلیایی این محصول با داشتن کمپلکس پتاسیم، آهن، روی و منگنز؛ برطرف کننده همزمان کمبود این عناصر است. این کود باعث تحریک هورمون های رشد و حفظ تعادل رشد رویشی و زایشی شده و در ارتقای عملکرد و بهبود کیفیت،  درشتی و بازارپسندی محصولات نقش بسزایی دارد.


مزایای مصرف:

دارای کمپلکس آهن روی منگنز

تحریک هورمون های رشد

حفظ تعادل رشد رویشی و زایشی


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۴٪ - پتاسیم محلول ۱/۷٪ - آهن محلول ۲٪ - روی محلول ۴٪ - منگنز محلول ۲ ٪

اهمیت و معرفی محصول:

به علت تاثیرات مثبت به کارگیری تواماً عناصر روی و بُر در رشد جوانه ها و شکوفه دهی؛ محلول پاشی این ترکیب در مرحله تورم جوانه ها و قبل از گل دهی بسیار حائز اهمیت است. این کود میتواند باعث افزایش گل‌دهی، جلوگیری از ریزش شکوفه و تبدیل عمده گل‌ها به میوه به دلیل انجام لقاح بهتر گردد. افزایش کمیت محصولات زراعی و باغی و خوشه ای شدن از مزایای  مصرف این ترکیب در زمان مناسب دارد.


مزایای مصرف:

کاهش ریزش شکوفه ها

افزایش شگرف میزان گل دهی

افزایش کمیت محصولات زراعی و باغی و خوشه ای شدن


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۳٪ - روی محلول ۶٪ - بر محلول ۰/۶۵ ٪

اهمیت و معرفی محصول:

این کود دارای کمپلکس و ترکیبی از عناصر ماکرو و میکرو می باشد و به صورت یک کود تقویتی عمومی موجب بهبود رشد و رفع کمبود عناصری است که بیشترین تاثیر را در عملکرد محصول کلزا دارند. فرمولاسیون این کود بر اساس نیاز غذایی کلزا متناسب سازی و متعادل شده است. کود مخصوص کلزا را میتوان به عنوان مکمل جذب به تنهایی یا با سایر کودها به صورت محلول پاشی یا کودآبیاری استفاده نمود.


مزایای مصرف :

افزایش گل دهی و طول ساقه
افزایش غلاف دهی
جلوگیری از ریزش دانه های روغنی


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۴٪ - پتاسیم محلول در آب ۱٪ - آهن محلول ۳٪ - روی محلول ۳/۵٪ - بر محلول ۰/۰۱٪

اهمیت و معرفی محصول:

این کود دارای کمپلکس و ترکیبی از عناصر ماکرو و میکرو می باشد و به صورت یک کود تقویتی عمومی موجب بهبود رشد و رفع کمبود عناصری است که بیشترین تاثیر را در عملکرد محصول یونجه دارند. فرمولاسیون این کود بر اساس نیاز غذایی یونجه متناسب سازی و متعادل شده است. کود مخصوص یونجه را میتوان به عنوان مکمل جذب به تنهایی یا با سایر کودها به صورت محلول پاشی یا کودآبیاری استفاده نمود.


مزایای مصرف :

افزایش پنجه زنی
افزایش ضخامت ساقه
افزایش تعداد چین قابل برداشت


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۳٪ - فسفر قابل استفاده ۰/۵٪ - پتاسیم محلول در آب ۲٪ - منیزیم محلول ۰/۴٪ - کلسیم محلول ۰/۰۴٪ - آهن محلول ۲٪ - روی محلول ۱٪ - مس محلول ۰/۵٪ - بر محلول ۰/۰۳٪

اهمیت و معرفی محصول:

این کود دارای کمپلکس و ترکیبی از عناصر ماکرو و میکرو می باشد و به صورت یک کود تقویتی عمومی موجب بهبود رشد و رفع کمبود عناصری است که بیشترین تاثیر را در عملکرد محصول برنج دارند. فرمولاسیون این کود بر اساس نیاز غذایی برنج متناسب سازی و متعادل شده است. کود مخصوص برنج را میتوان به عنوان مکمل جذب به تنهایی یا با سایر کودها به صورت محلول پاشی یا کودآبیاری استفاده نمود.


مزایای مصرف :

افزایش پنجه زنی و خوشه بندی
زود رس شدن محصول
جلوگیری از ورس


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۴/۵٪ - فسفر قابل استفاده ۱/۲٪ - پتاسیم محلول در آب ۲٪ - منیزیم محلول ۰/۲٪ - کلسیم محلول ۰/۰۴٪ - آهن محلول ۲٪ - روی محلول ۲٪ - مس محلول ۰/۲٪ - منگنز محلول ۰/۳٪ - بر محلول ۰/۰۴٪اهمیت و معرفی محصول:

این کود دارای کمپلکس و ترکیبی از عناصر ماکرو و میکرو می باشد و به صورت یک کود تقویتی عمومی موجب بهبود رشد و رفع کمبود عناصری است که بیشترین تاثیر را در عملکرد محصول زعفران دارند. فرمولاسیون این کود بر اساس نیاز غذایی زعفران متناسب سازی و متعادل شده است. کود مخصوص زعفران را میتوان به عنوان مکمل جذب به تنهایی یا با سایر کودها به صورت محلول پاشی یا کودآبیاری استفاده نمود.


مزایای مصرف :

افزایش تولید کلاله زعفران
افزایش تعداد و وزن پیازها
بهبود عملکرد کمی و کیفی


تجزیه ضمانت شده: (w/w)

نیتروژن کل ۴/۵٪ - فسفر قابل استفاده ۱٪ - پتاسیم محلول در آب ۱/۵٪ - آهن محلول ۲/۵٪

اهمیت و معرفی محصول:

عنصر آهن یکی از مواد غذائی کم‌ مصرف (میکرو المنت) مهم می باشد که وجود آن به‌اندازه کافی برای رشد گیاهان لازم است و در تشکیل سبزینه نقش ‌بسزایی دارد. آهن می تواند در اسیدیته بالا در خاک موجود اما غیر قابل جذب برای گیاهان باشد. آهن به عنوان كاتاليستی  براي سنتز كلروفيل است و عنصری مهم جهت سنتز پروتئين، بخصوص پروتئین‌های همراه كلروفيل و گزانتوفیل تلقی میگردد. کود کلات آهن ۱۲ ٪ با خلوص بالا تولید شده که قابلیت استفاده به صورت محلول پاشی و کودآبیاری را دارد و باعث درمان کمبود آهن در سریعترین زمان میگردد. این کود همچنین دارای عناصر نیتروژن ، منگنز و روی بوده که باعث جذب بهتر عنصر آهن می گردد.


مزایای مصرف:

درمان کمبود آهن در سریعترین زمان

جذب بالا در خاکهای قلیایی و آهکی

اسیدیته (pH) پایین و افزایش جذب

دارای عناصر نیتروژن، منگنز و روی

جذب کامل عنصر آهن


تجزیه ضمانت شده:

نیتروژن کل ۴٪ - آهن کلاته ۱۲٪ - روی محلول ۱/۵٪ - منگنز محلول ۰/۵٪

اهمیت و معرفی محصول:

عنصر روی جزو ریزمغذی های مهمی است که عامل ساخت آنزیم‌ها در گیاه بوده و براي متابوليسم كربوهيدرات و سنتز  پروتئين ضروري است. این عنصر نقش مهمی در عمل گرده‌افشانی و لقاح، توليد دانه و بلوغ ایفا میکند. همچنین برای سوخت ‌و ساز اکسین و هورمون‌های رشد گیاه ضروری می باشد.فقر شدید عنصر روی علاوه بر خاک های ایران گسترش جهانی داشته و مصرف بی رویه کودهای فسفاته و خاک های آهکی از عوامل مهمی هستند که باعث کمبود عنصر روی میگردند. این کود درمان کننده فقر عنصر روی می باشد و باعث بهبود پنجه زنی در گیاهان زراعی و افزایش کمی محصولات باغی و زراعی می گردد.


مزایای مصرف:

مناسب محلوپاشی زمان تورم جوانه و پس از برداشت

افزایش میزان هورمون های رشد گیاه مانند اکسین

بهبود گل دهی مؤثر در عمل گرده افشانی و لقـاح

درمان فقر شدید عنصر روی در گیاه

بهبود پنجه زنی در گیاهان زراعی


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۵٪ - روی محلول ۱۰ ٪