.

کودهای ترکیبی

محصولات این دسته شامل کود های ترکیبی کلاته و کمپلکس شده پودری و مایع با فرمولاسیون ویژه و متعادل از عناصر ماکرو و میکرو (ریزمغذی) می باشد. از این محصولات تولیدی میتوان به عنوان کودهای ترکیبی کامل در تمامی مراحل رشد گیاه یا مراحل مهم تغذیه ای استفاده نمود.

(4)

اهمیت و معرفی محصول:

کود سوپر میکرو کامل ۱۳ عنصره پودری محصولی با کیفیت و شناخته شده است که دارای همه عناصر مورد نیاز گیاه با فرمولاسیونی ویژه و ترکیبی از ۱۳ عنصر غذایی با جذب حداکثری و کامل است. این کود در تمامی شرايط آب و هوايی و خاكی كشور قابل‌ مصرف بوده که در سریعترین ‌زمان تأثير خود را نشان می دهد و افزايش عملكرد قابل‌توجهی در محصولات باغی، زراعی و گلخانه‌ای را به همراه دارد. این کود باعث ایجاد تعادل مطلوبی از عناصر مورد نیاز گیاه شده و پیشگیری کننده و درمان کننده کمبودهای عناصر غذایی بوده و به‌صورت يك كود بی‌نظیر تمامی احتياجات گياه را تأمين می‌نماید. کود سوپر میکرو کامل ۱۳ عنصره قابلیت مصرف از طریق محلول پاشی ، کود آبیاری و چالکود دارد.


تجزیه ضمانت شده :

نیتروژن کل ۴٪ - فسفر قابل جذب ۱٪ - پتاسیم قابل جذب ۴٪ - منیزیم ۰/۵٪ - گوگرد کل ۳/۵٪ - کلسیم ۰/۷٪ - آهن ۳٪ - روی ۲/۸٪ - مس ۰/۵٪ - منگنز ۱٪ - بُر ۰/۲٪ - مولیبدن ۰/۱٪ - کربن آلی ۱۰٪ - ماده آلی ۱۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۷۰۱۴۰

(3)

اهمیت و معرفی محصول:

کود کلات آهن ۱۰٪ غنی شده به علت خلوص بالا و فرمولاسیون خاصی که دارد غنی شده از ۸ عنصر ماکرو و میکرو به همراه مواد آلی بوده که نتايج درخشان‌تری در جهت رفع کمبود آهن به همراه دارد. این کود قابل مصرف به صورت محلول پاشی، کود آبیاری و چالکود است.

عموما در زمان فقر عناصر، بسیاری از زرد شدن برگها یا کلروزها به ‌اشتباه کمبود آهن تشخیص داده می‌شوند زیرا شباهت‌های بسیاری با علائم کمبود عناصری از جمله نیتروژن، منیزیم و منگنز دارد. از طرفی برای جذب کامل و موثر عنصر آهن، توجه به اثرات متقابل عناصر بر جذب همدیگر ضروری است.


تجزیه ضمانت شده :

نیتروژن کل ۲٪  - پتاسیم قابل جذب ۲٪ - منیزیم محلول ۰/۵٪ - کلسیم محلول ۰/۷٪ - آهن کلاته ۱۰٪ - روی محلول ۱٪ - مس محلول ۰/۳٪ - منگنز محلول ۱٪ - کربن آلی ۱۰٪ - ماده آلی ۱۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۷۶۷۹۵

(1)

اهمیت و معرفی محصول:

تحقیقات نشان داده است که استفاده از ترکیب آهن، روی و منگنز نقش مهمی در بهبود فعالیت های آنزیمی و فرایندهای متابولیسمی گیاه دارد. با توجه به کمبود این عناصر در خاک های قلیایی این محصول با داشتن کمپلکس پتاسیم، آهن، روی و منگنز؛ برطرف کننده همزمان کمبود این عناصر است. این کود باعث تحریک هورمون های رشد و حفظ تعادل رشد رویشی و زایشی شده و در ارتقای عملکرد و بهبود کیفیت،  درشتی و بازارپسندی محصولات نقش بسزایی دارد.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۱/۷٪ - پتاسیم قابل استفاده ۱/۷٪ - آهن محلول ۲٪ - روی محلول ۴٪ - منگنز محلول ۲٪


شماره ثبت ماده کودی :

۱۹۷۶۶

(1)

اهمیت و معرفی محصول:

این ترکیب پیشگیری کننده همزمان تاثیرات ناشی از کمبود عناصر کلسیم ، روی و منگز می باشد که با تامین کلسیم  مورد نیاز گیاه موجب استحکام میوه شده و با دارا بودن مقادیر مناسب از عنصر روی، تحریک کننده هورمون های رشد گیاهی است و به علت وجود منگنز موجب افزایش عملکرد در گیاهان می گردد. مصرف این کود باعث جلوگیری از ریزش در درختان و بهبود کیفیت محصولات بالاخص آجیلی می شود.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۴٪ - کلسیم محلول ۰/۴٪ - روی محلول ۵٪ - منگنز محلول ۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۵۲۰۲۸

(2)

اهمیت و معرفی محصول:

به علت تاثیرات مثبت به کارگیری تواماً عناصر روی و بُر در رشد جوانه ها و شکوفه دهی؛ محلول پاشی این ترکیب در مرحله تورم جوانه ها و قبل از گل دهی بسیار حائز اهمیت است. این کود با فرمولاسیونی جدید دارای عناصر روی و بُر به صورت کمپلکس شده به همراه مواد آلی است که اثربخشی بهتری داشته و باعث افزایش گل‌دهی، جلوگیری از ریزش شکوفه و تبدیل عمده گل‌ها به میوه به دلیل انجام لقاح بهتر گردد. افزایش کمیت محصولات زراعی و باغی و خوشه ای شدن میوه؛ از مزایای مصرف این ترکیب فوق العاده در زمان صحیح مصرف (قبل از گل دهی) می باشد.


تجزیه ضمانت شده : (w/v)

نیتروژن کل ۴٪ - روی محلول ۴٪ - روی کمپلکس شده ۲٪ - بر محلول ۰/۴٪ - کربن آلی ۴٪ - ماده آلی ۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۲۷۱۶۹

(1)

اهمیت و معرفی محصول:

این کود مایع دارای یون‌های قابل‌جذب عناصرکلسیم و بـُـر بوده که با خلوص بالا موجب برطرف شدن  کمبود هر دو عنصر می‌گردد. از آنجائی که عنصر بـُـر نقش کلیدی در انتقال کلسیم در گیاه دارد؛ استفاده از این کود موجب جذب سریع‌تر و کامل‌تر عنصر کلسیم شده و مصرف این ترکیب حدود یکماه قبل از برداشت محصول باعث بهبود خاصیت و دوام انبارداری (ماندگاری) همچنین جلوگیری از ترکیدگی پوسته  و جلوگیری از ریزش میوه می‌گردد.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۷٪ - کلسیم محلول ۶٪ - بر محلول ۰/۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۴۴۸۸۸

(3)

اهمیت و معرفی محصول:

کود مایع سوپر میکرو کمپلکس ۱۳ عنصره شرکت فن آور سپهر پارمیس؛ کودی تقویتی و ترکیبی از عناصر ضروری و مورد نیاز گیاه (ماکرو و میکرو) با فرمولاسیونی ویژه می باشد. این کود دارای جذب حداکثری و کامل بوده و در تمامی شرايط آب و هوايی و خاكی كشور قابل‌ مصرف می باشد. کود مایع سوپر میکرو کمپلکس ۱۳ عنصره در سریعترین ‌زمان تأثير خود را نشان می دهد و افزايش عملكرد و کارایی قابل‌توجهی در محصولات باغی، زراعی و گلخانه‌ای را به همراه دارد. این کود باعث ایجاد تعادل مطلوبی از عناصر مورد نیاز گیاه شده و پیشگیری کننده و درمان کننده کمبودهای عناصر غذایی بوده و به‌صورت يك كود بی‌نظیر تمامی احتياجات گياه را تأمين می‌نماید.


تجزیه ضمانت شده : (w/v)

نیتروژن کل ۲٪ - فسفر قابل جذب ۰/۵٪ - پتاسیم قابل جذب ۱٪ - منیزیم ۰/۵٪ - کلسیم ۰/۵٪ - گوگرد ۱٪ - آهن ۱/۵٪ - روی ۰/۵٪ - مس ۰/۲٪ - منگنز ۰/۷٪ - بُر ۰/۰۶٪ - مولیبدن ۰/۰۶٪ - کربن آلی ۴٪ - ماده آلی ۵٪


شماره ثبت ماده کودی :

۲۶۹۱۰


اهمیت و معرفی محصول:

نیتروژن، فسفر و پتاسیم سه عنصر ضروری و پر مصرف در گیاهان هستند که موجب رشد رویشی شده که عموما در طول دوره رشد مقادیر متفاوتی از این عناصر مورد نیاز گیاه می باشد.
این محصول با تعادل مناسب این عناصر می تواند در تمامی مراحل رشد مورد استفاده قرار گیرد و همچنین به علت دارا بودن عناصر منیزیم، آهن، روی، مس و منگنز دارای بیشترین کارایی بوده و فاقد کلر و عناصر مضر می باشد.


تجزیه ضمانت شده : (w/v)

نیتروژن کل ۸٪ - فسفر قابل جذب محلول ۴٪ - پتاسیم قابل جذب ۵٪ - منیزیم محلول ۰/۰۱۲٪ - آهن محلول ۰/۵٪ - روی محلول ۰/۴٪ - منگنز محلول ۰/۰۱۴٪ - مس محلول ۰/۰۱۴٪


شماره ثبت ماده کودی :

۴۹۵۶۲

(1)

اهمیت و معرفی محصول:

عنصر بُر یا بور یکی از عناصر ضروری ریزمغذی است که در تشکیل و ترمیم بافتهای آوندی نقش مهمی دارد. همچنین در متابولیسم قند، متابولیسم اسید نوکلئیک و در تقسیم سلولی بافت‌های مریستمی موثر است. بُر تنها شبه‌فلز در بین عناصر کم‌مصرف است که میزان آن در خاک‌ها بسیار ناچیز است؛ با توجه به آستانه رسیدن به شرایط بیشبود و ایجاد سمیت در مورد بُر، این کود دارای مقادیر متعادل از این عنصر می باشد.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۵٪ - بور محلول ۶۰۰ ppm


شماره ثبت ماده کودی :

۴۹۰۷۹

اهمیت و معرفی محصول:

پتاسیم به عنوان عنصر پایه و فعال کننده آنزیم های متعددی در گیاهان نقش دارد و عامل افزایش وزن خشک دانه و میوه می باشد، پتاسیم با تغلیظ شیره ی گیاهی در گیاه باعث ایجاد مقـــاومت نسبت به تنش های محیطـــی ( سرما، گرما، خشکی، ...) و استرس های گیاهی می شود. کود پتاسیم غنی شده مایع شرکت فن آور سپهر پارمیس دارای یون قابل جذب پتاسیم به همراه عناصر کمکی جهت ایجاد تعادل و بهبود جذب پتاسیم تولید شده و دارای جذب حداکثری می باشد.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۴٪ - پتاسیم قابل جذب ۱۰٪ - منیزیم محلول ۲٪ - آهن محلول ۴٪ - روی محلول ۱٪


شماره ثبت ماده کودی :

۵۷۶۹۵

(1)

اهمیت و معرفی محصول:

کود مایع آهن غنی شده به عنوان مکمل و بهبود دهنده جذب عنصر آهن برای کودهای کلاته آهن کارایی دارد. با توجه به شرایط جذب آهن ، وقتی این محصول با کودهای رایج کلات آهن ترکیب میشود باعث تسریع و بهبود جذب آهن شده و با عناصر ترکیبی که در فرمولاسیون دارد پیشگیری کننده کمبودهای احتمالی عناصر می باشد. این محصول به روش کود آبیاری و محلول پاشی قابل مصرف است.


تجزیه ضمانت شده : (w/w)

نیتروژن کل ۳٪ - پتاسیم قابل جذب ۱٪ - منیزیم محلول ۳٪ - کلسیم محلول ۰/۸٪ - آهن محلول ۳/۵٪ - روی محلول ۱٪ - منگنز محلول ۱٪ - مس محلول ۰/۲٪


شماره ثبت ماده کودی :

۸۸۶۰۴