.

پیمایش بلاگ

آخرین مطالب

آخرین مطالب

 
ترتیب با
 • تغذیه در دوره فروت ست
  تغذیه در دوره فروت ست

  فروت ست اصطلاحاً به دوره زمانی اطلاق میشود که موجب ایجاد جوانه های زایشی و تولید گل می گردد یا به عبارتی دیگر مراحل شکل گیری گل و میوه می باشد. موضوع مهم این است که با تغذیه صحیح در این مراحل میتوان باعث بهبود تشکیل و تکامل تخمک، بهبود جوانه زنی ، افزایش میزان گرده افشانی موثر در فصل بهار، افزایش مقاومت جوانه ها نسبت به سرما، بهبود گل دهی و افزایش کیفیت و کمیت در تشکیل میوه شد.

  ادامه مطلب
 • بررسی استفاده از کود به روش محلول‌پاشی
  بررسی استفاده از کود به روش محلول‌پاشی

   محلول‌پاشی یا کوددهی برگی به‌صورت گسترده در تغذیه گیاهان برای بهبود عملکرد مورداستفاده قرار می‌گیرد و در شرایط بحرانی خاک که امکان تأمین عناصر را ندارد، روش کاربردی است. روش محلول‌پاشی برای مصرف بهینه و متعادل از کودها یا نهاده‌ها در کشاورزی (بالاخص کشاورزی پایدار) و جلوگیری از عوارض محیط زیستی گزینه‌ای مطمئن و مناسبی است که به علت کاهش میزان مصرف کود در هکتار هزینه به‌مراتب کمتری ایجاد می‌نماید.

  ادامه مطلب
 • نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی ۱۴۰۱
  نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی ۱۴۰۱

  حضور شرکت فن آور سپهر پارمیس در نمایشگاه جامع کشاورزی ایران ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در روزهای ۱۹ الی ۲۲ دی ماه

  ادامه مطلب
 • تغذیه درختان پسته
  تغذیه درختان پسته

  برای مدیریت تغذیه در باغات پسته میبایست زمان های مهم تغذیه ای در طول دوره فصل رشد پسته را بدانیم و نسبت به انتخاب کود مناسب و نحوه مصرف آن مطلع باشیم.

  ادامه مطلب
 • نقش عنصر کلسیم
  نقش عنصر کلسیم

  کلسیم جزو ثابت کلیه گیاهان بوده و در قلیایی بودن خاک موثر و همزمان در رویش گیاهان نیز تاثیر گذار است. كلسيم نقش مهمی در تشكيل ديواره سلولی ، غشاء سلولی و قابليت انعطاف پذيری آنها دارد .

  ادامه مطلب
 • نقش عنصر منگنز در گیاهان
  نقش عنصر منگنز در گیاهان

  عنصر منگنز جهت فتوسنتز ، متابوليسم نیتروژن (ازت) و تشكيل ساير تركيباتي كه براي متابوليسم گياه لازم هستند بكار ميرود ، عنصر منگنز در واكنش هاي انتقال الكتـــرون در گياه دخالت داشته و در توليد كلروفيل نقش دارد، از اينرو نقش منگنز در گياه مشاركت آن در سيستم هاي تركيبی تلقی می شود.

  ادامه مطلب
 • اهمیت عنصر روی
  اهمیت عنصر روی

  کمبود عنصر روی (زینک) جزو شایع‌ترین کمبودهای عناصر ریزمغذی در اکثر نقاط جهان است که باعث کاهش عملکرد و کیفیت تغذیه در گیاهان می‌شود. گیاهان برای رشد طبیعی و عملکرد مطلوب به تعادل مناسبی از تمام مواد مغذی ضروری ازجمله عنصر روی نیاز دارند.

  ادامه مطلب
 • سرمازدگی در باغات
  سرمازدگی در باغات

  ﺳﺮﻣﺎزدگی و ﯾﺦ ﺑﻨﺪان در فصول سرد موجب زیان به باغات میوه میگردد و در برخی از سالها که شدت این عامل بیشتر میشود میزان خسارت نیز افزایش پیدا میکند.

  ادامه مطلب
 • کودهای کلاته
  کودهای کلاته

  لازم به ذکر است که عبارت کلات برگرفته شده از کلمه ای یونانی است که به معنای چنگ زدن یا نگه داشتن چیزی می باشد. در فرآیند کلات کردن کودها ، عناصر غذایی با عامل های کلاته در بر گرفته شده و اصطلاحا نگه داشته میشوند.

  ادامه مطلب
 • خواص ضد سرطانی میوه
  خواص ضد سرطانی میوه

  تحقیقات علمی نشان دهنده تاثیرات مثبت استفاده از میوه و سبزیجات برای ارتقای سلامتی می باشد. و خواص ضد سرطانی این مواد غذایی باعث ایجاد سلامتی در جامعه می گردد.

  ادامه مطلب
Showing 1 to 10 of 10 (1 Page)